Czym są audyty bezpieczeństwa?

Audyty bezpieczeństwa to niezwykle ważne elementy funkcjonowania każdej firmy, który niestety bardzo często jest bagatelizowany, bądź wykonywany w nieodpowiedni sposób, niosąc za sobą bardzo przykre konsekwencje.

Wychodząc naprzeciw klientom biznesowym, nasze biuro detektywistyczne oferuje profesjonalny audyt bezpieczeństwa dot. ochrony informacji oraz zabezpieczeń wewnętrznych jak i zewnętrznych firm i instytucji wszelkiego typu.

Kradzież informacji

Współczesny świat jest pełen zagrożeń, które ze względu na ich rodzaj, skalę i miejsca występowania były przez większość z nas, jeszcze niedawno uznawane za mało realne. Nie od dziś wiadomo, że informacje są jednym z najbardziej poszukiwanych „towarów”. Niestety większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, ale w kręgu zainteresowania firm konkurencyjnych zawsze są bazy klientów, cenniki, marże, plany sprzedażowe itp.

Z naszych doświadczeń wynika, że problem ochrony ważnych danych dotyka znaczną część instytucji, nawet tych strategicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski.

Oferując naszą pomoc zapewniamy działania mające na celu zidentyfikowanie i wskazanie tych punktów, które mogą powodować wyciek informacji. Doradzamy, jakie wprowadzić zmiany w przedsiębiorstwie, by nie dochodziło do wycieku informacji oraz szkolimy personel.

Oferujemy stałą współpracę przy ochronie firm i instytucji, które poza cyklicznymi szkoleniami i weryfikacją przyjętych norm bezpieczeństwa, gwarantują kontrole pod względem obecności urządzeń podsłuchujących oraz oprogramowania szpiegowskiego.

W razie wystąpienia takiej potrzeby zabezpieczamy ważne spotkania biznesowe przed wyciekiem informacji, stosując odpowiednie procedury operacyjne i zabezpieczenie techniczne.

W miejscach szczególnie wrażliwych możemy zaproponować przygotowanie odpowiednich pomieszczeń do bezpiecznych rozmów. Wykonane przez nas pomieszczenia mogą być przygotowane do certyfikacji przez ABW i SKW w zakresie ochrony akustycznej jak również elektromagnetycznej.

Państwo zagrożenia wypływające z określonego stanu majątkowego czy też statusu społecznego i gospodarczego.

Kradzież towarów i paliwa

Audyty bezpieczeństwa, które przeprowadza biuro Detektywistyczne Trap to nie tylko sprawy związane z kradzieżą wrażliwych danych i cennych informacji. Kolejną niezwykle ważną rolą audytów jest wyeliminowanie kradzieży, których dopuszczają się pracownicy.

„Według przeprowadzonych badań, co 4 pracownik jest nieuczciwy a 90% Polskich firm było narażonych na nadużycia ze strony pracowników.”

Mówiąc tu o nadużyciach mamy na myśli przede wszystkim kradzieże. Jeszcze kilka lat wcześniej mówiąc o kradzieżach w firmie myśleliśmy o wynoszeniu „czegoś” z zakładu pracy. Aktualnie złodzieje wykazują się coraz większym sprytem i determinacją. Dzięki uknutym intrygą i współpracą z większą ilością personelu są w stanie ukraść całe partie towarów. Spotkaliśmy się już z kradzieżami całego transportu z żyletkami, sprzętem RTV, rusztowań, ogrodzeń, kosmetyków itp.
Niestety zarządy firmy bardzo często bagatelizują ten problem twierdząc, że ich to nie dotyczy do momentu, gdy nie odnotują olbrzymich strat. Olbrzymie straty odnotowują również firmy posiadające swoje pojazdy flotowe. Nie ważne czy są to firmy przewozowe, budowlane czy posiadające duża ilość przedstawicieli. Każda z tych firm codziennie może być okradana przez swoich pracowników. Kalkulując sobie wszystkie straty związane z tego typem nadużyć nawet w przypadku, gdy każdy pracownik zawłaszczy po kilka litrów paliwa w rocznym rozrachunku generuje często milionowe straty. Od początku naszej działalności zauważyliśmy wzrost zainteresowania technicznymi zabezpieczeniami przed kradzieżą paliwa oraz usługami związanymi z tym procederem. Na dzień dzisiejszy w każdej tego typu sprawie dochodziło do tego typu kradzieży, co daje ogólny pogląd na skale występowania takich zjawisk.

Zabezpiecz swoją Firmę z biurem detektywistycznym TRAP

Jeśli potrzebujesz zabezpieczyć swoją firmę przed takimi lub podobnymi problemami to biuro detektywistyczne TRAP jest odpowiednim miejscem, do którego powinni się Państwo zgłosić.
Nasze doświadczenie zdobyte w wielu firmach prywatnych i państwowych zarówno w przeprowadzaniu audytów jak również dostarczaniu urządzeń oraz usług pozwolą Państwu zminimalizować tego typu procedery.

Oferujemy współpracę stałą oraz jednorazową przy ochronie firm i instytucji, które poza cyklicznymi szkoleniami i weryfikacją przyjętych norm bezpieczeństwa gwarantują kontrole pod względem występowania urządzeń podsłuchujących oraz oprogramowania szpiegowskiego. W razie wystąpienia takiej potrzeby zabezpieczamy ważne spotkania biznesowe i negocjacje przed wyciekiem informacji, stosując odpowiednie procedury operacyjne i zabezpieczenie techniczne zarówno w siedzibie firmy jak i poza nią. W miejscach szczególnie wrażliwych możemy zaproponować przygotowanie odpowiednich pomieszczeń do bezpiecznych rozmów. Wykonane przez nas pomieszczenia mogą być przygotowane do certyfikacji przez ABW i SKW w zakresie ochrony akustycznej jak również elektromagnetycznej.

audyty bezpieczeństwa

Jeśli nigdy nie mieliście Państwo audyty bezpieczeństwa zachęcamy do kontaktu.
Jeśli w Państwa firmie był przeprowadzony audyt bezpieczeństwa lub jesteście pod stałą ochroną zweryfikujcie ich kompetencje kontaktując się z naszym biurem detektywistycznym.

 


Skontaktuj się z naszym biurem detektywistycznym aby dokonać darmowej analizy każdej sprawy.


spydevice

Zadzwoń whatsApp